В школуПятница, 27.06.2025, 17:15

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории раздела
Анализы уроков [10]
Анализы проыеденных уроков для разных предметов
Конспекты [41]
Планы конспекты и просто конспекты уроков разных тематик
Документация [12]
Примеры заполнений разного рода документов
Мероприятия [13]
Тексты, планы и сценарии мероприятий
Контроль знаний [117]
Контрольные и самостоятельные работы, вопроссы, тесты, лабораторные работы и т.д
Литература [84]
Статьи и другая образовательная литература
Рефераты и Доклады [25]
Рефераты, доклады, дипломные проекты и т.д
Разное [10]
Статьи с других сайтов предоставленніе нам.

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Конспекты

Закріплення знань про апостроф
 
Закріплення знань про апостроф

Мета: Вчити застосовувати правило про написання слів з апострофом, закріпити вміння ділити слова з апострофом для переносу, розвивати мовлення, вміння узагальнювати, робити висновок. Виховувати любов дітей до природи.

Тип уроку: Урок мандрівка

Обладнання: таблиці з загадками, ребусами.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

1) Девіз
Вчитель:
І знову дзвоник кличе в клас –
Брат і сестра чекають нас.
Ми дуже любим рідну мову,
Її мелодію чудову.

2) Каліграфічна хвилинка
Урок почнемо без зупинки
З каліграфічної хвилинки

За ребусом 7 «я» скласти слово (сім’я) і записати його, звертаючи увагу на написання слів з апострофом.

2. Актуалізація опорних знань.

- Кого я називала братом і сестрою? (Братик – це апостроф, а сестричка – це кома).
- Хто пригадає нам про них казочку? (Учень розповідає казку про апостроф)

Казка про апостроф

На сторінках книжок живуть братик і сестричка. Вони дружать між собою. Братик трішки гордовитий, бо пнеться до голови букв, а сестричка скромна, все біля ніг. Але не всі слова жружать з гордовитим братиком, його приймають слова після б,п,в,м,ф,р перед я,ю,є,ї. Почав він називатися цікавим словом – Апостроф. А сестричка зветься комою.

3. Повідомлення теми та мети уроку.

- Отже у нас сьогодні узагальнюючий урок на тему «Апостроф».
Урок незвичайний, бо знаходимося ми у «Країні Знань». Для цього нам всім потрібно потрапити на вулицю звуків.

1) Вулиця звуків.
Приготуватися! Ходімо! О, які тут гарні будиночки! Мені здається, що хтось тут гомонить. Зупинімося біля першого будиночка. Тихесенько… Послухаємо хто ж тут розмовляє.

Учні: Губні приголосні звуки.
Вчитель: Покличмо їх, але для цього потрібно знати їх назви (букви).
Учні: б,п,в,м,ф
Вчитель: А яку букву ми ще не назвали?
Учні: р.
Вчитель: А чому ж її немає в цьому будиночку?
Учні: Вони гордовиті, бо не люблять змиватися з голосними Я,Ю,Є,Ї, хочуть, щоб їх вимовляли роздільно. Після них ставиться апостроф.
Вчитель: А зараз продовжимо нашу подорож. Ой, а тут і ще один будиночок. Хто ж тут живе?

2) Мозкова атака.
Вчитель: Які ж букви позначають звуки [йа],[йу],[йе],[йі]?
А хто ж тут живе? Постукаємо у віконце, може когось побачимо.
Учні: Це ж братик із сестричкою – Апостроф з Комою.
Вчитель: Які відношення має апостроф до наших літер?
Учні: Він такий важливий, що стоїть у словах не поряд з іншими буквами, а трішки вище від них.

4. Вправи на закріплення.

1) Повторення правила про перенос слів.
Вчитель: Бачу ви зрозуміли, де має стояти братик – Апостроф у словах. А тепер згадаємо, де він повинен стояти під час переносу слів.
Учні: Апостроф під час переносу не відокремлюється від попередньої літери:
Бур’ – Ян, солов’ – їний.

2) Робота над віршем:
В своїм с…лі, в своїм краю,
Люблю я співи солов…їні,
В..сняний гомін ручаю,
І руту –м…яту при долині.

Вчитель: В яких словах пропущені букви, а у яких апостроф?
Що потрібно знати для того, яку букву писати в словах с..лі, в..сняний?
Учні: треба змінити слово так, щоб ненаголошений звук став наголошеним.
Вчитель: У якому слові вірша буква Ю позначає один звук, а в яких словах два?
Про яку пору згадано у вірші? (весна)
Що любить дівчинка? (спів солов’я, гомін ручаїв, запах м’яти)
Які птахи прилітають до нас навесні?
Чому ж вони не зимують у нас?
Коли птахи висиджують своїх малят?
Як потрібно поводитися весною у лісі? Чому?

Поділ слів на склади для переносу.
Вчитель: Поділимо слова з апострофом на склади для переносу. Ми запишемо тільки, як поділяються з апострофом (солов’-їний, солов’ – їні, солов’ї-ні, солов’ї-ний)

3) Фізкульт хвилинка
Вчитель: На слова з апострофом ви подайте будь-ласка сигнал:
Рве Мар’янка у торбинку
Подорожник, материнку.
Петрик, Оля і Дем’янко
Накопали валер’янки.

4) Робота парами.
Вчитель: А зараз ми попрацюємо в парах (картки).
Братик-Апостроф хоче побачити, чи вмієте ви дружити, чи допомагаєте один одному?
Змініть слово так, щоб ненаголошений звук став наголошеним.
Вставте пропущені букви в словах. Як переносити слова з м’яким приголосним перед О? Виписати слова з подвоєними буквами, поділяючи їх для переносу. Що потрібно пам’ятати під час переносу слів з ЙО?
Спишіть де потрібно, поставте апостроф. Коли пишеться апостроф?

5) Гра «Впіймай апостроф» (Називаю слова: б’ють, м’яч, пір’я, буряк, м’ята, свято і т.д.)

6) Робота з кросвордами
Вчитель: Розгадаймо загадки.

Б’ють мене старі й малі
І в повітрі й на землі,
Та від того не вмираю,
Тільки весело стрибаю (М’яч)

Чорну гадюку
Візьму я в руку,
Вона не вкусить (В’юн)

Всі хочуть, як народиться дитина,
Щоб слово це було красиве і дзвінке,
Бо носить все життя його людина.
То ж відгадайте, що ж воно таке? (Ім’я)

Підіймають усі, а перекинути через хату не може ніхто. (Пір’їна)

6) Гра. «Вчителі» (Гру проводить підготований Вчитель. Він дає вказівки учням за алгоритмом, вивішеним на дошці. Учні мають сигнальні картки з написаними на них буквами та буквосполученнями:
Е,и,ьо,йо,ь,нн,сс,дз,дж. «Вчитель» контролює правильність виконання алгоритму. Під час роботи з кожним реченням «Вчитель» змінюються)

Зелен в’яз високий виріс,
В’ялолаз на в’яза виліз.
Біля ганку (І т.д.)

5. Підсумок уроку.
Вчитель. Братик Апостроф хвилюється. А знаєте чому? Бо хоче, щоб ви ще раз пригадали:
Де і коли він ставиться. (учні пригадують)

Вчитель: Так, він задоволений – ви добре засвоїли правила вживання апострофа. Задоволена вашою роботою я також. Деякою всім за співпрацю.

		
	 
Категория: Конспекты | Добавил: Armageddets (19.01.2013)
Просмотров: 2985 | Комментарии: 1 | Теги: Закріплення знань про апостроф, украинский язык, конспект для младших классов, план конспект урока | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-чат

Форма входа

Поиск


Copyright MyCorp © 2025
Сделать бесплатный сайт с uCoz