ТЕМА. ПРИЗНАЧЕННЯ, МОЖЛИВОСТІ І КЛАСИФІКАЦІЯ СИСТЕМ ОБРОБКИ ТЕКСТІВ Мета: пояснити поняття «системи обробки текстів», «текстовий процесор», їх призначення, можливості, класифікацію; ознайомити з різними форматами файлів; навчити створювати, відкривати, зберігати текстові документи. Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок. Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному класі. Програмне забезпечення: Microsoft Office Word ХІД УРОКУ І. Організаційний етап II. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірка завдання, заданого за підручником 2. Фронтальне опитування 1) Які основні елементи вікна має браузер Іпіегпеі; Ехріогег/ Орега? 2) Назвіть принципи організації пошуку інформації в Інтернеті. 3) Які ви знаєте українські пошукові системи? 4) Які існують правила складання запитів у процесі роботи з пошуковими системами? 5) Наведіть приклади основних сервісів всесвітньої мережі, їх призначення та використання. 3. Творча робота Повідомлення про причини виникнення Інтернету. III. Актуалізація опорних знань Запитання для фронтальної бесіди 1. У якому вигляді може бути представлена інформація? Інформація у комп’ютері може бути представлена у вигляді тексту, мультимедійних файлів (аудіо треки, відео записи, комп’ютерні ігри), картинки, анімації, презентації тощо. 2. Які програми для обробки інформації вам відомі? Текстові редактори, відео та аудіо плеєри, графічні редактори, табличні редактори тощо. 3. З чого складається ім'я файла? Ім’я файла складається з назви файлу, крапки та розширення. 4. Яке призначення розширення імені файла? Розширення імені файлу дозволяє розрізняти до якої категорії можна файл віднести і за допомогою якої програми з ним можна працювати (текст, відео, аудіо та інш) 5. Як записується шлях до файла? Спочатку пишеться літера локального диску, потім двокрапка, а далі слеш та назва каталогу. IV. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція) План вивчення теми 1. Призначення можливості і класифікація систем обробки текстів. 2. Огляд середовища текстового процесора. 3. Створення, відкриття й збереження текстового документа. 4. Формати файлів документів. 5. Використання довідкової системи текстового процесора V. Засвоєння нових знань і вмінь 1. Робота з підручником 2. Робота з додатковим матеріалом 3. Додаткові завдання 1) Назвіть спільні елементи вікна Мій комп'ютер, браузера Іпіег-пеі Ехріогег та текстового редактора 2) М8 ДУогсі. Назвіть елементи вікна лише текстового редактора М8 Апогеї. Складіть доповідь, 3) використовуючи схему:4. Робота за комп'ютером VI. Підбиття підсумків уроку VII. Домашнє завдання 1. Завдання за підручником: 2. Заповнити таблицю. Дія | Способи виконання (2 варіанти) | Створення документа | | Відкриття документа | | Збереження документа | |
3. Підготувати повідомлення за темою «Професії, що потребують »знання систем обробки текстів ».
|